
Filters
SuperBead marmer zwart
€ 1.270,00
incl. btw
De SuperBead marmer zwart van Air-Aqua is een beadfilter voor vijverfiltratie, speciaal ontwikkeld om opgevangen vuil uit het filter te spoelen met behoud van de biologie.
Deze Small-variant is geschikt voor koivijvers met een geadviseerd maximumvolume van 25 m³ en zwemvijvers of baden tot een geadviseerd maximum van 85 m³. Zoek je een filter dat met een energiezuinige lagedrukpomp kan werken, dan biedt de SuperBead-productlijn die mogelijkheid. Het ontwerp vraagt minder pompdruk dan gemodificeerde zandfilters.
- Belangrijkste kenmerken:
- Werkt met energiezuinige lagedrukpompen, waaronder FlowFriend en Air-Aqua pompen.
- Spoelt zonder de biologie te beschadigen.
- Verbruikt bij de Small ongeveer 150 liter water per spoeling.
- Heeft in de Small-uitvoering een biologische capaciteit van 400 gram per dag.
- Eenvoudig te spoelen door de pomp uit te schakelen en het filter leeg te laten lopen.
- De spoeling kan worden geautomatiseerd.
Voor gebruik heb je een voorfilter nodig, bijvoorbeeld een SuperSieve. Bij een binnenbassin is dat niet nodig. Je kunt het filter boven of onder het waterniveau plaatsen. Ook een opstelling verder van het bassin is mogelijk, mits je rekening houdt met de leidingdiameters. Het gesloten filter kan binnen staan zonder vocht-, geur- en insectenproblemen. Buiten plaatsen is eveneens mogelijk, doordat het filter geen elektrische onderdelen zoals een blower bevat.
Veelgestelde vragen
- Voor welke vijvergrootte is de SuperBead Small geschikt?
- Het geadviseerde maximale volume is 25 m³ voor een koivijver en 85 m³ voor een zwemvijver of bad.
- Heb ik een voorfilter nodig?
- Ja, de SuperBead heeft een voorfiltersysteem nodig, zoals een SuperSieve. Voor een binnenbassin geldt deze eis niet.
- Hoe spoel je de SuperBead Small?
- Je schakelt de pomp uit en laat het filter leeglopen. De Small gebruikt daarbij ongeveer 150 liter spoelwater; de spoeling kan ook worden geautomatiseerd.
